KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Helix ailesinin anavatanı olan bölgede; İzmir'de Türkiye’nin kuluçkahanesi olan ilk salyangoz çiftliğini kurduk. Bulunduğumuz yer temiz hava ve uygun iklim koşulları ile şehirden uzakta sağlıklı çiftçilik yapmamıza olanak sağlamaktadır.
Helix Aspersa anaçlarımızı, doğadan toplanılanların aksine, katkılardan arınmış olarak yetiştirebilmek amacıyla AB’de bir çiftlikte doğup yetişmiş olan salyangozlardan getirdik. Salyangozlarımız, anavatanlarında doğal bitkiler ve yiyeceklerle beslenmekle birlikte, insan tüketimine uygun olacak şekilde kontrollü bir sistem ile yetiştirilmektedir. Yüksek kapasiteli yenebilir salyangoz yetiştirmek için, kuluçkahane ve üretim dönemi kapalı alanda ve besi dönemi açık alanda sürdürülmektedir.

 

SİZİN İÇİN ÜRETİLDİ

Anaçlarını Avrupa’da bir çiftlikten ithal ederek getirdiğimiz Helix Aspersa Muller cinsi salyangozlardan doğal yöntemlerle elde edilen salyangoz özü ile Türkiye’nin ilk gerçek salyangoz kremini ürettik. Helix Aspersa Muller salyangoz, kozmetik için en kaliteli özü sağlayan salyangoz cinsi olarak bilinmektedir. Doğadan toplanılan salyangozların aksine, doğadaki zararlı atıklardan uzak olarak, hijyenik ortamda ve veteriner kontrolünde büyütülen salyangozlarımız, insan gıdasıyla beslenmektedir ve yapısında insan sağlığına zararlı bakteri, virüs, küf ve mantar bulundurmamaktadır. Salyangozlarımız bu özü alırken acı çekmemekte ve yaşam döngülerine devam etmektedirler. Bu özün geçmişten günümüze bilinen faydalarından yararlanarak sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için kremimizi bu özle formüle ederken destekleyici diğer doğal içerikleri de ekledik. Uluslararası enstitülerin araştırmalarına göre salyangoz özünde yüksek miktarda kolajen, elastin, glikolik asit, C & E vitaminleri ve proteinler mevcuttur.

  • İçerdiği glikolik asit sebebiyle hızlıca vücut tarafından emilir. Bu asit ile birlikte cilt görünümünde farklılıklar elde edilir. Özellikle ciltte bulunan yaraların iyileşmesine katkı sağlarken; akne, sivilce gibi oluşumları azaltmaya ve cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.
  • Ayrıca kırışıklık sebebi ile oluşan yaşlı görünümün azaltılmasına katkı sağlarken, ciltte bulunan ölü hücrelerin giderilmesine fayda ederek ışıltılı bir görünüm kazandırır.
  • İçeriğindeki kolajen, nemlendirici etkisiyle özellikle göz altı, alın bölümünde bulunan ince çizgilerin giderilmesine fayda sağlar. Ayrıca bu bölümde bulunan kas ve kıkırdağın güçlenmesine yardımcı olurken; ciltte bulunan kan damarlarının kuvvetlenmesini destekler.
  • İçeriğindeki elastin cilt dokularına esneklik sağlarken cildin ihtiyacı olan yapısal proteinleri almasını sağlar. Gençlik görünümü verir ve cilde dolgunluk kazandırır.

Helixturca Tanıtım Videomuz